רוצים לשדרג את הבית? קיר גבס יכול לעשות את ההבדל

תוכן עניינים

נטע אברהמי, עורכת תוכן ראשית.

הבנייה באמצעות גבס על מנת לשדרג את הבית הולכת ומתרחבת בישראל. קירות גבס מורכבים ממספר שכבות. בבסיס קיר גבס ניצבת קונסטרוקציה ממתכת, כאשר משני צדדיה מרכיבים לוחות  היוצרות את הקיר השלם. בתווך שבין הלוחות אפשר להעביר את כל התשתיות לחשמל, אינסטלציה ומיזוג, כמו גם חומרי בידוד במידת הצורך. במאמר זה נרחיב לגבי היתרונות של שימוש בגבס וכיצד הם מקבלים ביטוי.

קירות גבס לבנייה מהירה

היתרון המרכזי של השימוש עם  קירות גבס בבניה הוא מהירות הבניה. בניית קיר בלוקים רגיל לוקח כ-3 ימים בעוד שבניית קיר מגבס אורכת מספר שעות בלבד. קיר גבס ניתן לבנות על המרצפות הקיימות מבלי צורך לשבור אותם במהלך הבנייה. גם כאשר נדרש בידוד איכותי, ניתן לעבוד עם גבס ולהכניס בין הלוחות חומר מבודד איכותי כמו, צמר סלעים או צמר זכוכית. 

גם כאשר נדרשת תלייה

כאשר רוצים לשדרג את הבית ולבצע הפרדה בין אזורים כמו, הסלון ופינת האוכל ניתן להתקין קירות גבס. הדבר נכון גם כאשר יש צורך בתליית דברים כבדים על הקיר החדש. ישנם שיטות מתקדמות לבנייה של קיר גבס חזק ועמיד, כך שניתן יהיה להתקין עליו חפצים כמו כיור, טלוויזיה או ארון. 

את החיבורים של העצמים הכבדים מחברים ישירות לשלדת פלדה המורכבת בתוך קירות גבס באמצעות התקנים מיוחדים. את ההתקנים ניתן להתקין גם לאחר סיום הבניה. ישנם גם דיבלים מיוחדים המותאמים ללוחות גבס ויכולים לשאת משקלים מותאמים.

צבעים ומידות

קיר גבס עשוי מחומרים ידידותיים לסביבה והוא נחשב לחומר בנייה הבטוח גם מפני רעידות אדמה. הלוחות המרכיבים קירות גבס עשויים ממינרלים טבעיים ששולבו עם מרכיבים נוספים, על מנת לספק תכונות ייחודיות המתאימות למגוון של מטרות. הגבס משווק בצורה של לוחות מלבניים במספר צבעים המעידים על התכונות של הלוח ובמספר מידות שונות.

קירות גבס לשדרוג הבית

לסיכום הנושא, במאמר זה הצגנו את האופן שבו ניתן לעשות שימוש עם קירות גבס לשדרוג ושיפוץ הבית. כפי שציינו הקמת קיר גבס מהירה במיוחד וניתן להעביר בתוכו תשתיות ובידוד באופן מיטבי.  ניתן להעדיף בניה בגבס על פני לבנים גם כאשר יש צורך שהקיר החדש יחזיק עצמים כבדים וחשוב לתת על כך את הדעת מראש ולבנות בהתאם.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

דילוג לתוכן