מהי רמת הבטיחות של מערכת חימום תת רצפתי על בסיס מים?

תוכן עניינים

נטע אברהמי, עורכת תוכן ראשית.

בעוד מחירי החשמל ממשיכים לזנק להם וישנו ניסיון בקרב רבים לייצר סביבה אקולוגית יותר ולדאוג לכך שעתידנו יהיה ירוק יותר, ניתן לבצע שינויים מסוימים כבר היום ולהביא לחיסכון משמעותי בחימום הבית, כל זאת תוך כדי שיפור איכות החיים ואפשרות ליהנות מחום נעים יותר, הרבה פחות יובש באוויר והרבה יותר שקט. מהו הפתרון הזה וכיצד ניתן ליהנות ממנו? התשובה היא: על ידי התקנת חימום תת רצפתי על בסיס מים, כך שאם אתם נמצאים בשלב המקדים לשיפוץ מקיף בביתכם או אם אתם נמצאים לפני תכנון בית חדש, כדאי שתדעו שזהו בדיוק הזמן לשקול את האפשרות להתקין חימום תת רצפתי על בסיס מים בביתכם.

חימום תת רצפתי המבוסס על מים – יתרונות

לחימום תת רצפתי יש הרבה מאוד יתרונות והוא בהחלט שונה ממערכות חימום אחרות הנפוצות בארץ. כשבוחנים את אמצעי החימום הקיימים ברחבי העולם ניתן לראות  שבמדינות קרות רבות נהוג להתקין חימום תת רצפתי. חימום זה מאפשר לנמצאים במבנה ליהנות מחום אחיד שאינו מייבש את האוויר. מעבר לכך, המערכת מותקנת מתחת לרצפה ולכן לא ניתן לראות אותה והיא אינה תופסת מקום בחלל – עובדה זו מאפשרת שמירה על מראה מעוצב ואסתטי. כאשר מדובר על מערכות חימום תת רצפתיות ניתן לראות כי ישנן מערכות המופעלות באמצעות חשמל וישנן מערכות המופעלות באמצעות מים, במערכות האחרונות מותקנים צינורות מתחת לרצפה ואלו מונחים על שכבה של בידוד תרמי. בצינורות עוברים מים חמים וכאשר המערכת מופעלת היא מחממת את המים בכל החללים בהם היא הותקנה. נוסף על היתרונות שצוינו – המערכת התת רצפתית מאפשרת חיסכון משמעותי בעלויות החימום, שכן המערכת מנצלת חוק פיזיקלי לפיו החום שואף לכיוון מעלה – כך בעצם החום עולה מהרצפה ומונע מהאנרגיה להתבזבז. מחקרים שבחנו את החיסכון של מערכת החימום התת רצפתית לעומת אמצעי חימום אחרים מצאו כי על ידי התקנת המערכת ניתן להביא לחיסכון של 30% בהשוואה לשימוש באמצעי חימום אחרים.

אבל מה לגבי הבטיחות?

היתרונות של מערכת החימום התת רצפתי אינם מסתכמים בחום נעים, חלל שאינו יבש, פתרון אקולוגי יותר, שקט ומראה אסתטי ומסתבר כי מערכת חימום תת רצפתי על בסיס מים הינה גם מאוד בטיחותית, שכן בגלל שהחום מופק בגופים נסתרים מהעין, אין כל חשש מפני מצב בו יהיה מגע ישיר עם מקור החום ואין כל סכנה לכוויות. מעבר לכך, אמצעי החימום אינו מייבש את האוויר –  הוא שומר על החמצן בחלל ומונע את כאבי הראש שאנו מכירים ונגרמים משימוש במזגנים. הטכנולוגיה החכמה, אשר משתמשת באנרגיה מתחדשת מאפשרת לכולם ליהנות מחום נעים ומאוזן בלי לסבול מגזים רעילים, כאשר המים זורמים מתחת לרצפה במערכת סגורה ובמעגלים שלמים, לכן אין חשש מפני היווצרות אבנית ונזילות, אם כך, ניתן לומר כי מערכת חימום תת רצפתי על בסיס מים הינה בטיחותית למדיי ומהווה פתרון מצוין גם בהיבט זה.

שימוש נוח

אם לא די בכל היתרונות שצוינו, המערכת החכמה מאפשרת לבני הבית ליהנות גם משימוש נוח במיוחד, שכן המערכת מתאימה את עצמה לטמפרטורה המבוקשת בכל חדר או קומה בקלות. כדי להתאים את רמת החום לצרכים האישיים יש ללחוץ על כפתור ואין כל צורך לדאוג בנוגע לגז או סולר. כמובן שבמידה שמעוניינים להתקין מערכת חימום תת רצפתי על בסיס מים יש לפנות אל חברה מקצועית שמתמחה בתחום.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

דילוג לתוכן