לנקות ספה לא צריכה להיות בעיה- גלו איך תוכלו לנקות בעצמכם

תוכן עניינים

נטע אברהמי, עורכת תוכן ראשית.

אחד הדברים  שהכי קשה לשמור עליהם נקיים בבית הוא הספה.  הספות נמצאות בשימוש מסיבי ועם הזמן צוברות אבק ולכלוך. בגלל השימוש המשפחתי בספה עלולים להצטבר, כתמי זיעה, כתמי שתייה ומזון. ניקוי ספות הוא אתגר, מכיוון שהמרכיבים של הכתמים והלכלוכים מחלחלים פנימה וניקוי שטחי של הכתם לא תמיד פותר את הבעיה לגמרי. במאמר זה נרחיב כיצד ניתן לנקות את הספה לבד.

ניקוי ספות מיד עם הופעת הכתם

הזמן הטוב ביותר עבור ניקוי ספות הוא מיד עם הופעת הכתם. הדבר אפשרי כשמדובר על הסרת כתם רטוב כשהייתם ערים למקרה בעצמכם. מיד לאחר שהנוזל נשפך על הספה, יש לשים עליו סודה לשתייה ובמידה ואין ברשותכם לשים מלח. המלח או הסודה לשתייה סופחים את הנוזלים מהספה וימנעו מהכתם להיווצר. לאחר מספר דקות של ספיחה יש לנקות עם מטלית את האזור.

כתמי עובש ודיו

לכתמי עובש ודיו נעשים מודעים בדרך כלל רק בהמשך ולא מיד עם הופעתם. על מנת לבצע ניקוי ספות עם כתמים שכאלה, יש לפזר אבקת סודה לשתייה על האזור ולהמתין בין שעה לשעתיים. לאחר מכן יש ליצור תערובת של מעט חומץ עם אבקת כביסה ומים ולהסיר באמצעותה את אבקת הסודה ולנקות היטב את האזור. בסיום הפעולה יש לנגב את האזור עם סמרטוט נקי ולח.

תרסיס לניקוי ספות

כאשר מדובר על כתמים לא מזוהים, כמו זיעה ולכלוך ניתן לרכוש ולהשתמש בתרסיס מיוחד לניקוי ספות. מומלץ לשאוב את הספה היטב עם שואב אבק טרם התחלת הניקוי. חשוב להשתמש בתרסיס ניקוי ספות בהתאם להוראות היצרן המופיעות על האריזה ולבדוק את העמידות של הצבע באזור מוסתר לפני שמשתמשים בו להורדה של הכתמים הגלויים.

ניקוי ספות באופן עצמאי

לסיכום הנושא, במאמר זה עסקנו באפשרויות השונות עבור ניקוי ספות באופן עצמאי בבית. כפי שציינו, בכתמים רטובים כמו, שתן או יין כדאי לטפל מיד ,תוך ספיחת הנוזלים עם אבקת סודה לשתייה. כתמים ישנים שונים ניתן לנקות לבד גם באמצעות תערובת של חומץ, מים ואבקת כביסה. ניתן גם להשתמש בתרסיס קנוי ייעודי וחשוב לוודא שהוא אינו מוריד את הצבע של הבד.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

דילוג לתוכן