לחמם את הבית בדרכים שעוד לא הכרתם

תוכן עניינים

נטע אברהמי, עורכת תוכן ראשית.

קיימות שיטות רבות לחמם הבית שאת רובן כולנו מכירים. השיטות הנפוצות הן, המזגן המפוצל, מיני מזגן, תנורי חשמל ורדיאטורים, אח עצים ותנורי נפט וסולר. תנורי הנפט והסולר ותנורי החשמל המתבססים על סלילים נחשבים כיום ללא בטוחים. אם אתם רוצים לשמוע על דרכים לחמם את הבית שיתכן וטרם הכרתם הגעתם למקום הנכון. במאמר נרחיב לגבי חימום תת רצפתי והאפשרויות השונות בתחום.

חימום תת רצפתי

האמצעי של חימום תת רצפתי נכנס ליותר ויותר בתים בישראל בשנים האחרונות. המערכות הללו בשימוש במדינות אירופאיות צפוניות ובארצות הברית כבר שנים ארוכות ובתקופה האחרונה הם עשו עלייה. מדובר על התקנה תת רצפתית של גופי חימום חשמליים או צנרת של מים חמים המופעלת על ידי משאבה. החימום מופץ מהרצפה באופן אחיד לחלל החדר כולו.

מערכת חסכונית בחשמל

מערכת חימום תת רצפתי המופעלת על גז המחמם את המים נחשבת לחסכונית מאוד מבחינה אנרגטית. המים מחוממים בעזרת הדוד גז דבר שיוצר חימום מהיר ויעיל, תוך צריכת חשמל מינימלית. את המערכת ניתן להתקין בכל סוג של רצפה ולחמם את הרצפה בצורה אחידה ורציפה בכל חלל הבית. המערכת מחממת במהירות, שקטה במיוחד ואינה מפריעה לשגרה החיים בבית.

ללא קרינה

את התקנת המערכת ניתן לבצע כבר בשלב הבניה של הבית או במהלך שיפוץ מקיף. חשוב לתכנן מערכת חימום תת רצפתי טרם הנחת הריצוף וניתן לתכנן מראש את התקנת המערכת גם בנכסים בעלי מספר קומות. מערכות החימום מופעלות על ידי מקור אנרגיה חיצוני והן נטולות קרינה אלקטרו מגנטית. המערכת מהווה פתרון ידידותי לסביבה המתבסס על מקור אנרגיה אקולוגי.

חימום תת רצפתי לבית נעים

לסיכום הנושא, חימום תת רצפתי פופולרי מתמיד בישראל כיום והוא מאפשר להוזיל את עלויות החימום, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. ניתן למצוא כיום מערכות המבוססות על חשמל או על גז. חימום בגז אינו מתאים תמיד אך הוא נחשב למערכת הזולה ביותר בשוק מבחינת העלויות השוטפות. כפי שציינו הדבר האידיאלי יהיה להתקין את המערכת כבר בעת הבנייה של הבית.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

דילוג לתוכן