כל מה שרציתם לדעת על התאמת הכיסא וישיבה נכונה

תוכן עניינים

נטע אברהמי, עורכת תוכן ראשית.

מטרתם של כסאות מנהלים הן לא רק לסמן מי המנהל אלא גם לספק ליושב בו נוחות מרבית שתסייע לו בעבודתו. כיסא איכותי יכול לשמור על עמוד השדרה של היושב בו כשהוא תקין גם בישיבה ממושכת של שעות ארוכות במשרד. במאמר זה נרחיב לגבי מה חשוב לבדוק לפני קניית כיסא מנהלים, מהי ישיבה נכונה בכיסא וכיצד יש להתאים את הכיסא לכך.

כסאות מנהלים 

חשוב שהעיצוב של כסאות מנהלים יהיה ארגונומי ושהוא יכלול מנגנון פנאומטי לשליטה מלאה על גובה המושב. המנגנון מאפשר להעלות או להוריד את המושב בהתאם לגובה של כל יושב, כך שהמותניים יהיו בגובה של השולחן וכפות הרגליים יונחו ביציבות על הרצפה. בנוסף כיסא מנהלים איכותי צריך משענות יד מתכווננות ויש להתאים את גובה הידיות לגובה משטח העבודה. 

התאמת הכיסא לישיבה נכונה

את משענות היד של כסאות מנהלים יש לכוון כך שהמרפקים יהיו מונחים עליהם ללא מאמץ. כאשר הישיבה נכונה, המרפקים מונחים בטבעיות על הידיות והעומס של המשקל מתפזר לאורך כל האמות, מבלי להפעיל עומס לא בריא על שורש כף היד. מלבד המרפקים והידיות, בישיבה נכונה חשוב שהיושב יוכל ליישר את רגליו, על מנת לאפשר זרימת דם ותנועה של השרירים בהם.

תמיכה לגב התחתון

ישיבה ארגונומית על כסאות מנהלים היא ישיבה המעניקה תמיכה מלאה לאורך כל הגב התחתון. חשוב להתאים את הכיסא כך שיהיה שימוש בכל שטח המושב ומשענת הגב. הדבר יכול להוריד את הלחצים מהגב האופייניים לישיבה ממושכת על כסאות מעין אלו. המטרה היא לאפשר ישיבה שהיא דינאמית והדבר נעשה גם על ידי נעילת כיוון הזווית של חלק הגב בזווית הנכונה ליושב.

כסאות מנהלים לנוחות בעבודה

במאמר זה התמקדנו בחשיבות של עיצוב ארגונומי עבור כסאות מנהלים והתאמתם באופן מיטבי למשתמש הספציפי. התמקדנו בניצול נכון של תכונות הכיסא לישיבה נכונה ובריאה בו באמצעות ההתאמה של גובה המושב, הידיות וזווית הגב. לאחר התאמת המושב למאפייני היושב ניתן יהיה לשבת בו בנוחות וביציבות, תוך שהדם והשרירים בגב, בידיים וברגליים נעים היטב.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

דילוג לתוכן