טיפים לשיפוץ הבית

תוכן עניינים

נטע אברהמי, עורכת תוכן ראשית.

בשיפוץ של הבית יש יתרונות רבים לעבודות תיקון או בנייה בגבס על פני שימוש דומה בחומרי גלם אחרים. השימוש בגבס מאפשר  לקצר את אורך השיפוץ ולהוזיל באופן משמעותי את עלויות השיפוץ. הגבס חזק וידידותי לסביבה, נוח לעבודה והוא מאפשר גמישות מרבית בתכנון השיפוץ והעבודה בשטח. במאמר זה נרחיב לגבי מספר טיפים חשובים הנוגעים לשיפוץ הבית בכלל כולל בעת השימוש בגבס.

טיפ  מספר 1 – בנייה בגבס בשיפוץ

הטיפ הראשון לשיפוץ הבית הוא לבחון את האפשרות של בנייה בגבס בהשוואה לחלופות. בשימוש מקצועי, גבס יכול לתרום לעיצוב מקורי ועשיר של החללים הפנימיים. קל ליצור באמצעותו פינות אחסון, נישות מוגדרות, הנמכות תקרה ועוד, מבלי להתחייב לתוצאות  השיפוץ בטווח הארוך. בעלויות נמוכות אפשר ליישם פתרונות יצירתיים ושימושיים שגם נראים מעולה.

טיפ מספר 2 – לוח זמנים ברור

כפי שציינו, בנייה בגבס מקצרת את משך תקופת השיפוץ. בכל מקרה, חשוב להבין את החשיבות של קביעת לוח זמנים ברור ומוגדר מתאריך התחלה ועד לתאריך הסיום. יש לסכם חלוקה מוסכמת של התשלום בהתאם לקצב ההתקדמות. כאשר מחלקים את השיפוץ למקטעים ברורים, אפשר לתזמן במדויק כל שלב ולהיות עם האצבע על הדופק לגבי עיכובים לאורך תהליך השיפוץ.

טיפ מספר  3 – אחריות מוגדרת

פרויקט לשיפוץ הבית יכול לערב גורמים שונים ומספר רב של אנשי מקצוע האחראים על אספקטים שונים בשיפוץ למשל, עבודת צנרת, בנייה בגבס וריצוף. חשוב להגדיר עם הקבלן מי מנהל בפועל את הגורמים השונים בכל שלב של השיפוץ. כדאי לברר מראש מי יהיה אחראי בשטח על פתיחת יום העבודה וסגירתו וכיצד יתבצע הפיקוח על קבלני המשנה בעת עבודתם.

בנייה בגבס וטיפים נוספים

לסיכום, במאמר זה הרחבנו לגבי הדברים שחשוב לקחת בחשבון לקראת שיפוץ הבית, לרבות שלושה טיפים לשיפוץ. הטיפ הראשון היה לעשות שימוש בשיטת בנייה בגבס בגלל היתרונות של חומר גלם זה והאפשרויות הרבות שהוא פותח בפני הקבלן המשפץ. הטיפ השני הוא להגדיר לוח זמנים ברור לעבודה. הטיפ האחרון הוא לקבוע גורם ברור המחזיק באחריות על כלל העבודה.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

דילוג לתוכן