האם כדאי לקנות שטיח לסלון? כל היתרות והחסרונות של שטיח בבית

תוכן עניינים

נטע אברהמי, עורכת תוכן ראשית.

בילדותנו, שטיחים נתפסו בעינינו כמשהו ששייך לבתים של הסבים והסבתות. הם, בנאמנות מרגשת למוצאם, בין אם מדבור במזרח או במערב, תמיד דאגו להדר את הבית בעזרת שטיחים.

עבר זמן, הדור התחלף ועבור הורינו, השטיחים נועדו בעיקר להיות מקום שצובר אבק רב והם השתדלו להיפטר מהם במהירות האפשרית, ללא שום רגשי אשמה מעורבים בעניין. ודווקא הדור שלנו, שלו יש פרספקטיבה גדולה יותר, מתחיל לחזור לאותה תרבות השטיחים בתוך הבית.

אז, האם שטחים באמת נחוצים לנו? אספנו בשבילכם את כל היתרונות והחסרונות של להיות בעלים של שטיחים בבית.

 להיות או לא להיות, זאת השאלה

שטיחים, פרט לפן העיצובי שבהם, מתהדרים גם בעוד מספר שימושים כאלה ואחרים. רצפה עם כתם עיקש שלא מוכן לרדת? שמים שטיח והכתם כאילו לא היה. צבע שהתקלף במקום כלשהו? גם פה לשטיח יש אחלה הזדמנות לתקן. בנוסף, שטיחים הם באמת ובתמים חלק גדול מתרבות של עדות רבות. 

בואו נפרט מעט את הפלוסים והמינוסים של שטיחים בתוך הבית.

 הפלוסים

 בפן העיצובי

שטיחים נועדו לייצר אווירה מסוימת בבית. נכון כאשר אתם מפנטזים על בקתה באלפים, אתם רואים את השטיח המונח על הרצפה? בדיוק. שטיח הוא פריט שמשדר חמימות, ביתיות והמון רוך.

 בפן הפרקטי

שטיחים עוזרים לחמם את הבית, שכן הם מתפקדים על תקן שכבת נוספת, בין הרצפה הקרה לבין הרגליים שלנו. זו גם הסיבה ששטיחים נתפסים כפריט חובה לחורף.

בנוסף, שטיחים עוזרים למנוע שריטות של הרצפה ע"י רהיטים דוגמת כסאות וארונות שעומדים עליהם.

 החסרונות

 בפן תחזוקתי

שטיחים אכן צוברים אבק רב וצריך לנקות אותם בתדירות שבועית. בנוסף, פעם בפרק זמן ארוך יותר הם צריכים לעבור ניקוי יסודי אף יותר, בעזרת חומרים מיוחדים.

 בפן פרקטי (בקיץ)

דווקא בקיץ, כאשר אנחנו מחפשים את כל הקרירות האפשרית, לשטיח יש פחות מקום מבחינתנו.

 שורה תחתונה

מדובר בפריט עיצובי נהדר, שתמיד ניתן לקפל בעונות חמות יותר. אין סיבה לוותר על שטיחים בביתכם.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

דילוג לתוכן