איך נפטרים מבעיית היונים ?

תוכן עניינים

נטע אברהמי, עורכת תוכן ראשית.

דירות עם מרפסת נוטות למשוך יונים. היונים נמשכות למקומות המוצלים במרפסות לשם עצירה למנוחה, כמו גם לבניית קנים וגידול של הדור הבא. הבעיה עם יונים אינה מסתכמת רק ברעש ולשלשת והן עשויות גם לשאת מחלות שונות שמסוכנות גם לאדם. במאמר זה נעסוק בדרכים בהם ניתן למנוע מראש מהיונים להגיע, כמו גם בדרכים להיפטר בהם באופן קבוע כמו הדברת יונים וכדומה.

קודם כל להתחיל באמצעי מניעה

על מנת למנוע מראש את ההגעה של היונים ואת הצורך להזמין שירותי הדברת יונים מומלץ שהמרפסת תהיה מסודרת ולא תיראה כמו מחסן מבולגן. הבלגן מייצר ליונים את הפינות השקטות והמוצלות שהם אוהבים. בנוסף חשוב שלא יהיה במרפסת מקורות מזון שימשכו אליהן את היונים. חשוב לא להשאיר בחוץ את האוכל של החתול או הכלב, כמו גם פירות, זרעים וכו'.

למנוע את הנזקים במהירות

חשוב להזמין שירותי הדברת יונים עם הופעתם הראשונית מכיוון שהנזקים שהם גורמים רק מתגברים עם הזמן. היונים יכולים לגרום לנזק לצנרת, למערכת המיזוג, כמו גם לשלמות של הקירות. הלכלוך שהן יוצרות מצטבר והוא יכול להפוך במהירות למפגע תברואתי של ממש. התבססות של קני יונים המגדלים גוזלים עלולה גם להביא לביצים שבורות, פגרים וכדומה.

הדברת יונים ידידותית לסביבה

כאשר מדובר על הדברת יונים אין הכוונה לשימוש ברעלים או בחומרים כימיים בדומה להדברות אחרות. ישנם מספר דרכים להרחיק את היונים לצמיתות כאשר במקרים רבים יש צורך לשלב בין השיטות השונות על מנת להצליח. ניתן להתקין, רשתות, ודוקרנים שימנעו את החדירה של היונים למרפסת ואת העצירה במקומות המועדים. אפשר גם להעמיד דחליל פלסטיק בדמות של עורב.

הדברת יונים איכותית ומקצועית

האמצעי היעיל ביותר עבור הדברת יונים הוא ככל הנראה התקנת רשתות. ניתן להתקין רשת שקופה שגורמת לפגיעה מינימלית בנוף. הרשתות חוסמות ביעילות את האפשרות של היונים להגיע אל המרפסת ולנחות בה. לסיכום הנושא, הדברת יונים מהמרפסת יש לבצע באמצעות חברה מקצועית המתמחות בתחום ותדע לבחור בשילוב היעיל ביותר של האמצעים כמו, רשתות, דוקרנים ודחליל.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

דילוג לתוכן