איך לשדרג את הבית עם מראות מעוצבות?

תוכן עניינים

נטע אברהמי, עורכת תוכן ראשית.

מראה היא אחד מאביזרי העיצוב הפרקטיים ביותר לעיצוב הבית. עיצוב מראות נתון לשינויים אופנתיים בהתאם לרוח התקופה וניתן למצוא מראות מעוצבות במגוון עיצובים שיכולים להתאים לכל בית ולריהוט בו. ניתן להתקין מראות בכל חללי הבית בהתאם לצרכים העיצוביים, כולל בחדר השינה, בסלון, בשירותים ובכניסה לבית. במאמר זה נרחיב לגבי האופן בו ניתן לשדרג את העיצוב של הבית בעזרת מראות מעוצבות.

עיצוב מראות 

לכל המראות יתרון עיצובי בכך שהן יכולות להעניק תחושה גדולה יותר של המרחב. ביכולתן להכפיל את האור בחלל בו הן מוצבות וליצור בעזרת עיצוב מראות תחושה של המשכיות לחדר. ניתן להפוך קיר שלם למראה, על מנת להכפיל את תחושת המרחב והאור בחדר השינה. אפשר להתקין את המראה המעוצבת על הקיר או להפוך את דלת הארון למראה שנעה עם הדלת.

מספר מראות ביחד

מראות יכולות להיות אלמנט עיצובי העומד בפני עצמו. עיצוב מראות יכול להיעשות תוך התקנה של מספר מראות בגדלים שונים ותלייתם במרחקים מותאמים האחד מהשני. ניתן לעשות לשם כך שימוש במראות מעוצבות עם מסגרת מיוחדת המתאימה לקו העיצובי של הבית ולסגנון הרהיטים. חשוב שכל מראה תהיה בגובה המתאים, על מנת שלא תחתוך את גוף הצופה באמצע.

עיצוב מראות בהתאם לגודל החלל

חשוב לקחת בחשבון את גודל החלל ולהתאים את גודל המראה בהתאמה. כשמדובר על עיצוב מראות לא מומלץ לתלות מראה קטנה בחדר שבו כל הרהיטים גדולים ומאסיביים. כדאי גם להימנע ממראה גדולה במיוחד בחדר בו העיצוב עדין ורך ושאר הפריטים בחלל קטנים. מראות גוף גדולות יכולות להתאים במיוחד לחדר הארונות ומראה מעוצבת עם רגל לפינת חדר השינה.

שדרוג הבית בהשקעה קטנה

לסיכום הנושא, עיצוב מראות הוא כלי שימושי מעולה לשדרוג העיצוב בבית. כפי שציינו, בעזרת מראות ניתן להגדיל את התאורה בחלל ולשנות את תחושת המרחב בחללים קטנים. את גודל המראה המעוצבת יש להתאים לחלל הספציפי והריהוט בו ומבחינה סגנונית לקו הכללי של העיצוב. כיום רבים משתמשים במספר של מראות בגדלים שונים כאלמנט עיצובי בפני עצמו.

אהתם את הכתבה? מוזמנים להשאיר תגובה:

דילוג לתוכן